Forum

Forum breadcrumbs - You are here:ForumBasketball forum: ReprezentacijeSP U17, U19
You need to log in to create posts and topics.

SP U17, U19

Milim da imamo prilicno dobru ekipu za prvenstvo, sa nekoliko izuzetnih pojedinaca koji mogu iskociti u prvi plan i povuci ostale da igra na visem nivou! Kakvi su amerikanci i sta mislite koji je krajnji domet nase reprezentacije na ovom prvenstvu?

Prognozirati rezultate mlađih selekcija,pa još naše (jer mi nismo Nemci) je krajnje nezahvalno. Mene brinu selekcije-mine u takmičenju koje mogu biti opasne,a ne zvuče na prvi pogled tako,  kao Kina,odmah u početku.Ohrabruje me dolazak Pokuševskog,jer ako sam dobro video na njegovim debiju za nas,izaziva nelagodu i skoro pometnju u odbrani protivnika u pogledu njegovog čuvanja, jer može igrati na svim pozicijama,što nam daje raznovrsne mogućnostu u napadu  i igru zasnovanu na asistencijama,za koju on ima dobar osećaj.Bar je takav moj  utisak,možda se varam jer se ipak radi o kratkim video isečcima. Zavisi puno od i spoljne linije,prvenstveno Pažina. Rezultat i nije toliko najvažnij,koliko borba i vidljiv napredak najvećih potencijala u tom godištu. a opet,ako su napredovali iole, ni dobar rezultat nije daleko. Naravno,uz polapanjei drugih faktora,zdravlja,sudija,trenera,atmosfere.

Amerikanci ,kakvi god dođu ,teško da su zaustavljivii  pritv njih se može iole ravnopravno boriti  samo ako si stvarno  dobar i krajnje nadahnut za igru.

Ovdje ce biti stream pripremne utakmice Srbije U17 protiv Argenitine U17

https://www.youtube.com/watch?v=EMCW47D07yw

Ovdje je satnica utakmica na U17, po nasem vremenu

Naši dali dobar, baš zreo i stroljiv timski odgovor na divlju košarku atletski  jakih igrača Malija, nedefinsianih  godišta.Pažin rešeta, Tanasković pod košem jako dobar. Pokuševski 5 poena,ali zato 10 skokova i 4 blokade,Nije išlo u koš,ali se se oseti kad je na parketu,stvara višak i ukupan doprinos je veći nego sto statistika vidi. Evropljani se na SP izgleda neće dobro provesti, CG razbila kanada,čak je i Turska izgubila od Portorika. Igra se košarka svugde,ne treba zaboraviti,

Lepo je koncipirana nasa ekipa, zna se ko sta radi. Jos je forma daleko od zeljene ali mislim da ce kako takcicenje bude odmicalo polako biti sve bolje i bolje. Najvazniji mec na sampionatu je biti cetvrfinale gde najverovatnije idemo na Tursku, sto je i dobro jer smo dvaput izgubili od njih na pripremnim utakmicama. Posle toga je sve otvoreno.

Kako sad stvari stoje,veće su šanse da igramo sa Australijom, čega se pribojavam. Oni nam ne leže. Kako god bilo,ispada d da sa drugim mestom nikako nećemo  dobiti lake protivnike,što bi po prirodi  stvari trebalo biti. Opet, ako bi svi bili na svom niovu ,mogli bi  pobediti bilo koga iz druge grupe.

Mala opaska, Živanoviću i Popoviću bi trebalo radi njih,udariti po koju rotideljsku,  Takav indolentan odnos prema svom talentu i fizičkim potecijalima,zaslužuje to. Bar virtuelno. Da se osveste i uoozbilje.

Nasi izgubili od Turske u osmini finala 87:68.
Sem prve cetvrtine sve ostalo je bilo katastrofa. Jako losa igra. Klipa uopste nije imao kontrolu i autoritet nad ovom ekipom i to se vidi iz aviona. Iskreno bio sam ubedjen da cemo ih dobiti bas zato sto smo izgubili dvaput od njih u pripremnom periodu ali sa ovakom igrom tesko da bi bilo koga pobedili.

Koliko su hvalili ovu generaciju ja sam mislio da ce osvojiti. Toliko hajpovani Pokusevski nista nije odigrao, Karapandzic sav krut i bezopasan po kos a kao najbolji plej generacije. Bumbic doktor za njega. Popovic primi loptu na trojci, odbrambeni igrac ga ceka u reketu. Tanaskovic premekan, Langovic od sjaja do ocaja, Vasic pleja ne zna da igra, Pazin jedini donekle svetla tacka ali i on ako ne doda jos nesto u svoj repertoar sem suta za tri nece daleko dogurati.
I najbolje za kraj. Klipa trenercina nad trenercinama, izgleda da je izostajao sa casova kad se radio napad na zonu 2-3!

Ovde sam već pisao da cela trenerska ekipa mlađih selekcija Zvezdena čelu sa Klipom  treba da bude odstranjena zbog katrastrofalne selekcije igrača i ućasnog  rada, On svaki talent uguši,sve  što deca imaju košarkaški osobeno,on uproseči i šablonizira. Sad to radi sa reprezentacijom.  Posle ovoga valjda će i KSS shvatiti već jednom i prestati sa oportinizmom koja uništava našu košarku. A Klipa je tipičan produkt opertunizma,

Sva sreća što najvredniji prospekti ove ekipe,Pažin i Pokuševski neće više raditi s tim destruktivcem. Nisu igrači krivi  i nisu naprasno zaboravili košarku. Tebamo ih gajiti ,istrpeti njihove greške, ne otpisivati,