Forum

You need to log in to create posts and topics.

EP U16, U18, U20

EP U16, U18, U20!

Da li po vama neki grači iz 2003 treba da budu dio rostera na na predstojecem kadestskom EP?

Lično mislim da bi se neko od super-trojca iz RS mogao ubaciti . Imamo Musikica kao dobrog visokog igrača, dok je ostatak visokih u tom 2002 godistu solidan, ali mislim da bi bez problema mogao da upadne Marko Markovic (2003), ima fantasticne fizikalije , moze se reci i dobru ruku, iako jos stidljivo igra u napadu. On i Musikic bi bili dvojac pod kosevima , vrlo fizički potentan i odnosu na ostale rostere. Mada ima dobrih visokih igrača koji ce igrati na EP ( Prkačin, onaj Svabo tamnoputi, zaboravio sam mu ime). Treba malo i dugorocno gledati , pozivanjem Markovica , otklonili bismo opasnost od moguce sabotaže od strane FBIH. Opet velim, mislim da i nema opasnosti od BIH, Markovic ima dobre druge razloge da možda upadne roster.

Radovanovic? Pavlovic?

Tesko da ce se Marko Markovic naci u rosteru za EP. Cim ga nisu zvali ni na jedno od okupljanja znacni da ne racunaju na njega. Nisam sigurn koliko bi mogao da pomogne sad trenutno ali treba ga imati u vidu za buducnost  jer stvarno ima potencijala.
Proteklih godina je praksa da se uvek na EP povedu dvojica mladjih (prosle Andric i Agoc, pretprosle Vasic i Zivanovic), ove godine mislim da ce sigurno ici neko od trojca Pavlovic, Radovanovic i Vukcevic, a vrlo moguce je da upadne i neko iz Mege.

Bilo bi nepravedno da iz generacije 2003 ide neko iz Mege , ali razumijem zasto postoji ta mogucnost.

Slazem se s tobom.

Mi imamo skoro pravilo da samo izlazna generacija kadeta ide na prvenstva. To je i logično  zbog jake konkurencije,ali ne mora biti uvek pametno. To važi i za spomenute igrače iz 2003. Najbliži tome je Radovanović,ali  postoje opravdani razlozi da se sva trojica nadju na završnom spisku.

Nije baš da je pravilo.Uvek imamo uglavnom 2 igrača na U16 koji su mlađi godinu dana.2017(Andrić,Agoč),2016(Vasić,Živanović),2015(Pecarski,Petrušev), 2014(Marjanović,Lazar Nikolić) ranije Peno,Aranitović,Glišić čak 2012te bio u sastavu iako 2 godine mlađi od generacije.Ali slažem se da treba da ih bude i više,posebno ako su u pitanju talenti kao što se priča kao za ove dečake 2003. godišta.

Radovanovic usao na 7 min do kraja i na nekih minut-dva pre kraja utakmice nesto je zeznuo u odbrani i Vukoicic ga pozove dok su se sutirala bacanja i izdere se na njega i tu mu je Radovanovic nesto odgovorio i ovaj ga odma izmenio. Milsim da mu se pozalio na povredu jer je odma posle toga legao na parket da istegne nogu, ne verijem da mu je nesto neprikladno rekao.

Ma Vukoicic je kažu dobar stručnjak, mislim da sta god je rekao , bilo je dobro za malog. Takodje sam čuo da je Radovanovic sjajan dječko i sigurno nije nista nekorektno odgovrio. Sve je to dio odrastanja i sazrijevanja.

Mene je Radovanovic odusevio, bas se trudio i grizao u odbrani. Dao je jedan poen iz bacanja i imao je par gresaka, sigurno zbog treme ali videlo se da mu je bas stalo.