Forum

You need to log in to create posts and topics.

Takmicenja mladjih kategorija

Ajde malo da se okrenemo juniorskoj ABA ligi. Imamo dvije grupe, ova druga, gdje se nalaze Cibona, Partizna, Buducnost, Mega, Krka, Igokea je po imenima prospecata mnogo atraktivnija.

Mislim da ce nasim klubovima biti vrlo problematicno izaci sa Cibonom na kraj, koja je predvodjena sjajnim Prkačinom, i vrlo solidnim bekovima za ovaj uzrast, poput Rasica, Majcunica i Paponje. Morace se Prka udvajati sto ce biti vrlo rizicna koncepcijska postavka, jer Cibona moze pogadjati otvorene suteve. Moze se "pustiti" Prkacina da ispuni svoju skorersku ulogu a druge ograniciti itd.

Ko po vama moze od nash klubova biti najnezgodniji protivnik Cibone.

Ne treba zaboraviti i kao nezgodnog protivnika Buducnost predvodjenu Fedorom Zugicem.

Quote from niksa jovic on 22. November 2019., 10:52

Samo bez euforije........

( Milan Petrovic)

Prateće godište u kadetskoj ili juniorskoj ligi UVEK igra promenljivo

zato sam napisao "Samo bez euforije"

Quote from Bojdo on 23. November 2019., 14:31

Ajde malo da se okrenemo juniorskoj ABA ligi. Imamo dvije grupe, ova druga, gdje se nalaze Cibona, Partizna, Buducnost, Mega, Krka, Igokea je po imenima prospecata mnogo atraktivnija.

Mislim da ce nasim klubovima biti vrlo problematicno izaci sa Cibonom na kraj, koja je predvodjena sjajnim Prkačinom, i vrlo solidnim bekovima za ovaj uzrast, poput Rasica, Majcunica i Paponje. Morace se Prka udvajati sto ce biti vrlo rizicna koncepcijska postavka, jer Cibona moze pogadjati otvorene suteve. Moze se "pustiti" Prkacina da ispuni svoju skorersku ulogu a druge ograniciti itd.

Ne treba zaboraviti i kao nezgodnog protivnika Buducnost predvodjenu Fedorom Zugicem.

Najvise sansi dajem Zvezdi i Megi. Zvezda ce skinuti Vasica i Pavicevica za ovaj turnir, Partizan verovatno Tanaskovica, a Mega Langovica i Brekica tako da ima ko da parira Prkacinu.

Kako god, u sustini je potpuno nebitno ko ce pobediti i osvojiti ovaj turnir, bitna je prohodnost tih mladih igraca u prvi tim. Eto taj Prkacin uveliko vec igra za prvi tim Cibone dok se neki nasi igraci salju na neke pozajmice itd.

Upamtite jedno, dokle god drzava bude upumpavala milione u vecite klubove nikad oni nece davati sansu mladim igracima!

Pa jedan Bjelica je isplivao zbog nemastine Zvezde...jedan Nedovic...
Partizan godinama sa minornim budzetom pravio igrace...Tepic, Tripkovic, Novica, Pekovic... svi su oni sa 19,20,21 igrali evroligu, jer tad nije bilo para za 6-7 stranaca nego za 1-2 i ovo ostalo klinci!

Zasto bi igrao Simanic kad moze da se dovede Gist za pola miliona?
Zasto bi igrali Radanov, Dobric i Davidovac kad mozemo da dovedemo prekaljenog Perperoglua i proverenog Brown-a za velike pare?
Zasto bi igrali Miletic ili Tanaskovic na petici kad mogu da dovedu Parukhovskog za pola miliona?
Zasto da daju sansu Trifunovicu kad mogu da dovedu jos jednog stranca na beku pored vec dvojice koje imaju (da ne racunam i Gordica)?

Sve dok im se ne zavrne slavina i dok se taj novac malo ne preusmeri na druge DRZAVNE klubove u ovoj zemlji nece biti pozitvnog rezutlata za srpsku kosarku!

Quote from Sir Charles on 25. November 2019., 12:24
Quote from Bojdo on 23. November 2019., 14:31

Najvise sansi dajem Zvezdi i Megi. Zvezda ce skinuti Vasica i Pavicevica za ovaj turnir, Partizan verovatno Tanaskovica, a Mega Langovica i Brekica tako da ima ko da parira Prkacinu.

Kako god, u sustini je potpuno nebitno ko ce pobediti i osvojiti ovaj turnir, bitna je prohodnost tih mladih igraca u prvi tim. Eto taj Prkacin uveliko vec igra za prvi tim Cibone dok se neki nasi igraci salju na neke pozajmice itd.

Upamtite jedno, dokle god drzava bude upumpavala milione u vecite klubove nikad oni nece davati sansu mladim igracima!

Pa jedan Bjelica je isplivao zbog nemastine Zvezde...jedan Nedovic...
Partizan godinama sa minornim budzetom pravio igrace...Tepic, Tripkovic, Novica, Pekovic... svi su oni sa 19,20,21 igrali evroligu, jer tad nije bilo para za 6-7 stranaca nego za 1-2 i ovo ostalo klinci!

Zasto bi igrao Simanic kad moze da se dovede Gist za pola miliona?
Zasto bi igrali Radanov, Dobric i Davidovac kad mozemo da dovedemo prekaljenog Perperoglua i proverenog Brown-a za velike pare?
Zasto bi igrali Miletic ili Tanaskovic na petici kad mogu da dovedu Parukhovskog za pola miliona?
Zasto da daju sansu Trifunovicu kad mogu da dovedu jos jednog stranca na beku pored vec dvojice koje imaju (da ne racunam i Gordica)?

Sve dok im se ne zavrne slavina i dok se taj novac malo ne preusmeri na druge DRZAVNE klubove u ovoj zemlji nece biti pozitvnog rezutlata za srpsku kosarku!

NARAVNO,SVE DOK SE NE DONESE ZAKON O SPORTU

Slažem se sa generalnim pogledom na ukupnost problema u kosarci. Vrlo je sirok spektar stvari na koje se možemo osvrnuti ali to drugom prilikom.

Jako mi je interesantan predstojeci turnir da vidimo ko je gdje u odnosu na svoje vrsnjake.

Slažem se da bi skidanje pomenutih igrača dalo dodatni kvalitet timovima, ali i dalje mislim da 1 na 1 Tanskovic i Langovic nisu garancija zaustavljanja Prkačina. Nisam ažurno pratio ove godine kako Tanaskovic igra, ali ono sto mi je ostalo u sjećanju jeste, da on atletski i nogama ne može da prati Prkačinam, a ovaj ce ga izvlačiti iz reketa sto ce mu dati prednost prilikom napada. Opet se ogradjujem da je ovo moja pretpostavka, koja ne mora da bude tačna ukoliko je Tanaskovic atletski napredovao.

Veće sanse dajem Langovicu u duelu, zbog atleticizma.

Prkačin ne ide s juniorima na turnir ABA lige zbog "obveza sa seniorskom momčadi"

Uradio sam video Nikole Djurisica (2004) sa U19 ABA.

https://www.youtube.com/watch?v=SmaI11CrfP4&feature=emb_title

Imam jedno pitanje za sve forumase i zanima me vase misljenje. Da li su po vama ove jedinstvene lige izgubile smisao ? A posle cu da vam kazem zasto vas to pitam.

Quote from Sir Charles on 7. December 2019., 20:54

Imam jedno pitanje za sve forumase i zanima me vase misljenje. Da li su po vama ove jedinstvene lige izgubile smisao ? A posle cu da vam kazem zasto vas to pitam.

Za mene jesu jos pre dve godine. Kada je osnovana Jedinstvena juniorska liga tih prvih godina je bila jaka. Bio je tu Vrsac, bio je Novi Sad koji je lepo radio i uvek jos tu budu jos jedna-dve ekipe koje budu konkurentne. I liga kao takva je kvalitetnim utakmicama mogla da iznedri neke igrace kao sto i jeste. Najbolji primer je Bogdanovic.
Cak i kada je uvedena i kadetska liga prvih godina isto je bilo kvalitetnih ekipa i samim tim i kvalitetnih utakmica.

Sada imamo da ligu cine skoro pola ekipa iz Beograda, a druga polovina ekipa iz unutrasnjosti sluzi kao topovsko meso za te iste beogradjane, cast izuzecima 1-2 ekipe iz unutrasnjosti koja bar pruzi neki mali otpor. I sad ja vas pitam za koga je to dobro? Beogradske ekipe samo cekaju medjusobne utakmice ne bi li se malo oznojili, cak vise i ne skidaju najbolje igrace kada igraju sa ekipama iz unutrasnjosti. A te ekipe iz unutrasnjosti mislite da im znaci nesto kada izgube 60-70 razlike u Beogradu ? Da mogu nesto da nauce iz tog poraza ? Da ce napredovati vise ? Tesko...

U juniorima beogradske ekipe igraju cak sa pratecim godistem (sem Dinamika) i opet dominiraju. Jedino Cacani uspevaju da drzi korak za njima dok ovo ostalo je sve od 20-50 razlike. To cak nije vise ni U18 liga kako je bila prvih sezona, dok nisu pomerili godista, dakle to su vec momci od 19 godina. E sad da li se neko seca da li je neki igrac izasao iz te juniorske lige zadnjih par godina, a da je nastavio uzlaznom putanjom i u seniorima, da se nije pogubio tamo i ostao da kuburi u nikad gorem i slabijem KLS?

Vidim po statistici da Andrej Musicki bas dominira u Sloveniji. Dali je bas toliko dominantan u odnosu na vrsnjake, ili je konkurencija slaba? Ima li neko da je pratio njegove utakmice u Slo da napise misljenje