Forum

You need to log in to create posts and topics.

Takmicenja mladjih kategorija

Ja bih hteo malo da se osvrnem na takmičenje u kadetskoj ligi,

trenutni poredak na tabeli nije iznenađenje jer je Radnički imao lake protivnike a iskusna su ekipa gde tri igrača nose celu ekipu (Labović trenutno prvi igrač lige po indeksu,Vasiljević trenutno treći strelac lige i Gledić),videćemo ih protiv jačih protivnika ali mislim da imaju velike šanse da budu prvi od ostalih (posle BG ekipa).

Iznenađenje mi je Dinamik čiji igrači aktivno igraju i za juniorsku ekipu i nakon prvih kola mislim da su realni favoriti za mest broj tri iza neprikosnovene Mege i Zvezde, Milijašević igra jako dobro, Zimonjić takođe i uz standardno dobrog Dabovića su otkrovenje prvenstva. Partizan je bled i neuverljiv i realno sam više očekivao od ekipe koja je selektirana prethodne godine.Vizura me je iznenadila porazom protiv Slobode i tu se ističe jedan igrač -Petojević-trenutno prvi strelac lige,oko koga se sve vrti.

Sloboda i Borac standardno korektni, boriće se sa Radničkim za plasman 6-8 mesta. Konstantin je ipak slabiji od pomenute tri ekipe kao i Novosadske ekipe mada mogu nekom od favorita da skinu skalp na domaćem terenu.

Moja Sloga na žalost, najslabija ekipa lige i ako se nešto radikalno ne promeni mislim da će proći kao ekipe sa juga Srbije koje više namaju mesto u kvalitetnoj ligi.

Voleo bih da vidim i druga mišljenja u vezi sa kadetskom ligom.

@Memoar
Ne brini necu ti "skakati za vratom" cak se manje-vise slazem sa tobom, s tim da je ne bih bas koristio rec "pogubno" vec samo lose. Pored svih losih i trulih stvari koji postoje u sistemu mladjih kategorija par afrikanaca sigurno nisu i nece biti kljucni razlog za propast kosarke. Jednostavno mislim da takve stvari treba limitirati na krajnji minimum i to je to.
Kad su vec "veliki" klubovi odlucili da ukinu ispisnice i da nema obestecenja kako bi mogli za dzabe da uzimaju igrace malima, onda ako neki klub dovede stranca radi cistog profita ne treba ni to uzimati za zlo, ili kao nesto kardinalno uradjeno zbog cega ce propasti nasa kosarka. Vece zlo je ovo sto su "veliki" uradili ukidajuci ispisnice.

Trenutno pravilo 4 stranca u mladjim kategorijama, 2 maksimum po selekciji je neka gornja podnosljiva granica preko koje nikako ne bi smelo ici. Nista ti afrikanci nisu gori od Meginih crnogoraca i ukrajinaca, Partizanovih makedonaca i turcina, Zvezdinih i Vizurinih crnogoraca...

@MilanKv
Sloga je i prosle godine bila na zacelju tabeli i u juniorima i u kadetima. Da li si mozda upucen u desavanja unutar kluba? Kako se tamo radi?
Prosto mi je neverovatno da jedan kosarkaski grad sa 100+ hiljada stanovnika i punom podrskom opstine i svim uslovima koje imaju ne moze da stane na noge i napravi bar kakav-takav sistem rada. Sloga je ubedljivo broj 1 klub u gradu, nema problem kao na primer u Nisu i Novom Sadu gde ima vise klubova istog ili slicnog nivoa. Oni su ubedljivo prvi i mogu da pokupe sve sto valja po Kraljevu, pa cak i iz okolnih mesta, ali oni opet ne uspevaju da naprave iole respektabilnu ekipu. Sta je problem tamo?

Koliko je visok onaj Zimonjić? Ono sto sam gledao je da ima ozbiljnu ruku, kao i instikte kad se nadje blizu kosa.

Ball handling mu je upitan, kad napada driblingom jedan na jedan, svaka zadnja promjena mu je na granici izgubljene lopte. Ako to dovede na visok nivo, moze biti nesto od njega.

Quote from Bojdo on 8. novembra 2019., 16:54

Koliko je visok onaj Zimonjić? Ono sto sam gledao je da ima ozbiljnu ruku, kao i instikte kad se nadje blizu kosa.

Ball handling mu je upitan, kad napada driblingom jedan na jedan, svaka zadnja promjena mu je na granici izgubljene lopte. Ako to dovede na visok nivo, moze biti nesto od njega.

Ima sigurno oko 194-5 u patikama.

Odlicno odigrana vecerasnja utakmica Zvezde protiv Mege.I takodje zasluzena pobeda Crvene Zvezde.Rekao sam za Ognjena Matovica da njegovo vreme tek dolazi ,sto se I vidi iz prilozenog.Decko je veeeeliki potencijal .