Forum

You need to log in to create posts and topics.

Takmicenja mladjih kategorija

Evo - po pozivu Sir Charles-a - nekoliko crtica

Na osnovu jedne utakmice (finalne u Nisu) donose se zakljucci o vrednosti selekcije; u selekciji Crvene Zvezde nekoliko klinaca igra preko veze (guzonjina deca); Pavlovic nema saigrace koji mogu da ga prate; Crvena Zvezda je Pavlovic a Partizan - Milijasevic (jel to znaci da je od cetvrtka Crvena Zvezda - Radakovic a Partizan - Sarenac?) itd…

No, sa zadrskom videh da je Sir Charles ranije vec odreagovao na pomenute nebuloze…

Drugim recima, poenta je to sto mislim da bi bilo lepo da se kosarci koju igraju nasi klinci pristupa prvenstveno afirmativno - bar kada se ti isti klinci pominju

Zvezda izgubila od Stelaazure 60-56. Kod Zvezde Dimitrijevic 18 poena, Manojlovic 11. Nasi su naisli na zid zvani Yannick Nzosa(16 poena, 17 skokova, 8 blokada!). U jos jednoj pobedi Reala, nas Tristan Vukcevic ponovo najefikasniji sa 20 poena.

Quote from Sputnjik on 2. March 2019., 12:24

Evo - po pozivu Sir Charles-a - nekoliko crtica

Na osnovu jedne utakmice (finalne u Nisu) donose se zakljucci o vrednosti selekcije; u selekciji Crvene Zvezde nekoliko klinaca igra preko veze (guzonjina deca); Pavlovic nema saigrace koji mogu da ga prate; Crvena Zvezda je Pavlovic a Partizan - Milijasevic (jel to znaci da je od cetvrtka Crvena Zvezda - Radakovic a Partizan - Sarenac?) itd…

No, sa zadrskom videh da je Sir Charles ranije vec odreagovao na pomenute nebuloze…

Drugim recima, poenta je to sto mislim da bi bilo lepo da se kosarci koju igraju nasi klinci pristupa prvenstveno afirmativno - bar kada se ti isti klinci pominju

U potpunosti se slazem sa tobom.

Quote from The Big Dipper on 2. March 2019., 15:49

Zvezda izgubila od Stelaazure 60-56. Kod Zvezde Dimitrijevic 18 poena, Manojlovic 11. Nasi su naisli na zid zvani Yannick Nzosa(16 poena, 17 skokova, 8 blokada!). U jos jednoj pobedi Reala, nas Tristan Vukcevic ponovo najefikasniji sa 20 poena.

Ono što je porazavajuce jeste da je Zvezda dosla sa U17 selekcijom a Real i Stella Azura sa u16

Meni je Nikitović solidno rješenje. Šamanic je pod njim solidno napredovao.

Ono što znam iz nekih privatnih razgovora jeste da su mladi igrači Olimpije zadovoljni kako je radio sa njima

Nisu imali roster da igraju na tri fronra, što je i uprava Olimpije priznala kao grešku.

Rakočević predložio selektore – KSS prihvatio!

Opet nema nijedno novo lice. Pozdravljam imenovanje Olivera Popovica za selektora U20.
Ocekivano Bucan je dobio poverenje da nastavi sa generacijom 2000 posle zlata na U18.
Klipa...hm...Posle U17 SP i price o klanovima u ekipi i naravno rezutatskom debaklu opet mu je poverena ova veoma talentovana generacija...OK.
Nikitovic..nemam neko posebno misljenje o njemu...verujem da ce dovesti ekipu u red ali ne nadam se nicemu.

Klipa posle onog katastrofalnog vođenja na SP svakako ne zaslužuje to mesto.Trebaju nova sveža imena, kojih baš i nema. Da li je možda Nikitović to, videcemo,ali opet sam za trenersko provetravanje.

KSS svakako mora poraditi na jačanju trenerskog segmenta za mlade izvan Beograda. Osim besplatnih edukacija,treba razmisliti i o bar delimičnom pokrivanju plata trenera mlađih kategorija klubova koji imaju bar neke uspehe u tom domenu,Možda zvuči utopistički,ali se nešto mora uraditi jel treneri   postaje glavno usko grlo u pogledu razvoja naše košarke.

Quote from gorki on 7. March 2019., 23:34

Klipa posle onog katastrofalnog vođenja na SP svakako ne zaslužuje to mesto.Trebaju nova sveža imena, kojih baš i nema. Da li je možda Nikitović to, videcemo,ali opet sam za trenersko provetravanje.

KSS svakako mora poraditi na jačanju trenerskog segmenta za mlade izvan Beograda. Osim besplatnih edukacija,treba razmisliti i o bar delimičnom pokrivanju plata trenera mlađih kategorija klubova koji imaju bar neke uspehe u tom domenu,Možda zvuči utopistički,ali se nešto mora uraditi jel treneri   postaje glavno usko grlo u pogledu razvoja naše košarke.

Kažem ja da je teško u Srbiji naći dobrog trenera mlađih kategorija, osim možda u BGD.

U Konstantinu dva trenera, juniora i kadeta, ukupno imaju preko 220 kg, a nikad nisu igrali košarku... I oni će da pokažu igračima nešto na terningu...

A onda vidiš KSS čelnike kako lamentiraju nad niškom košarkom...

Hmm i Trinkijeri spada u tu kategoriju teskasa..i Dzikic...i Vujosevic... a takodje nisu imali neke igracke karijere pa opet vidis dokle su dogurali.

Nije bitno da svaki trener ima iza sebe zavidnu igracku karijeru kao preduslov da bi mogao da se bavi trenerskim poslom.

Moje misljenje je da je trener juniora Konstantina jako dobar trener. Definitivnonije imao ozbiljniju igracku karijeru i definitivno ne izgleda kao kosarkas ali po meni je jako dobar psiholog i vidi se da zna kosarku.
Za trenera kadeta Tubica, nemam neko posebno misljenje ali smatram da spada u rang dobrih trenera za mladje kategorije.

Slazem se da uvek treba imati neko veliko ime u klubu koje je imalo uspesnu igracku karijeru i na koga deca mogu da se ugledaju. Nebitno da li ce biti trener, koordinator, sportski direktor ili predsednik.

U Konstantinu nemaju sistem i nisu treneri glavni krivci zbog losih rezultata ili ti ne izbacivanja talenata. Toliki grad sa respektabilnom kosarkaskom istorijom, muskom, i plus okruzen kosarkaskim sredinama kao sto su Pirot, Aleskinac, Leskovac, Knjazevac, Prokuplje, Vlasotince itd.. i opet ne mogu da naprave jedan stabilan kosarkaski klub sa jakim mladjim kategorijama.

Da vidi se pomak u nekoj fuziji Nibaka i Konstantina i odma se vide i bolji rezultati, ali daleko je to od punog potencijala kakav Nis kao grad ima.

Bilo je priča da Bogavac preuzme kadete Konstantina ali on nema trenersku licencu.

Da je hteo Konstantin, našao bi načina da ga ima u radu sa mlađima i da ga ima na klupi...

Ali - Tubić je veliko ime u niškoj košarci - Bogavac -> STOP