Forum

You need to log in to create posts and topics.

EP U16, U18, U20

Moja greska, ovo kucanje je bilo sa ove utakmice koju si okacio.

Mi taman privhatili Nikitovića,on izgleda otišao u Olimpiju. Neozbiljno,krajnje.

https://sport.blic.rs/kosarka/domaca-kosarka-i-aba/bivsi-zvezdin-tandem-preuzima-ljubljansku-olimpiju/qg733lw

Zivo me zanima da li ce ostati selektor U16.

Ako ostane selektor ne znam samo kako ce moci iz Ljubljane da prati sve ove klince i da bude tu na svakom okupljanju kojih je prosle godine bilo dosta. Svakako ovim potezom se jako neozbiljno i neodgovorno poneo  prema savezu koji mu je ukazao poverenje i dao mu da radi sa jednim od najtalentovanijih godista.

Pozdrav svima!

Nisam vican ovim forumima, starija sam generacija, ali ono sto me nateralo da pisem ovde je jedan igrac u vezi koga me zanimaju neki podaci nadajuci se da ce me neko od vas informisati.

Skoro sam iz novina saznao za Alena Smailagica kada je osvanula vest da je otisao u Ameriku da igra za filijalu Golden Stejta. Od tada sam poceo da ga pratim i ono sto sam video na zadnjih par utakmica me odusevilo i iznenadjen sam kako je mogao jedan takav igrac da prodje nezapazen od nasih jacih klubova. Takodje me zanima zasto letos nije bio u sastavu za U18 Evropsko gde smo uzeli zlato, pogotovo sto je uz Pecarskog druga cetvorka bio Dalibor Ilic koji je po gradji vise trojka nego cetvorka za razliku od pomenutog Smailagica?

Odakle ti ideja da je on nepoznat igrac?Za U18 ove godine nije igrao zbog zdravstvenih problema.U neki veci klub iz OKK mozda nije zeleo da predje.Ako si u nekom srodstvu pa zelis da cujes misljenje o njemu on je izuzetan potencijal narocito kada su fizikalije u pitanju i u reprezentaciji rodjenih 2000 pripada udarnoj sedmorci koja bi trebalo da predstavlja buducnost Srpske reprezentativne kosarke.

Nisam ja rekao da je nepoznat igrac vama, nego meni, jer ne pratim lige u kojoj je Alen igrao recimo prosle godine. Zato sam i postavio ovde neka pitanja o njemu, nadajuci se da ce mi neko odgovoriti i hvala ti na odgovoru. Ne, nisam u srodstvu sa njim.

Jeste, ima dobre fizikalije i ima dosta prostora za napredak. Ali ima pre svega pravi pristup igri, borac je, uz to ima dobar sut sa distance, a kad mu se izadje lako prolazi jer ima veoma dobar prvi korak. Sto se tice snage vec sad moze opusteno da igra seniorsku kosarku za razliku od Pecarskog koji ima problem jer mora da ojaca. Ovaj decko je jak kao bik, gledam duele na zadnjih par utakmica Santa Cruza, ima u toj razvojnoj ligi ozbiljnih igraca koji imaju nba iskustva, gledam ga kako se nosi sa njima..svaka mu cast. Najmladji je igrac u istoriji razvojne lige. Onda, odbranu kako igra, u preuzimanju kad ostane na beka, vrlo tesko ga prolaze i daju mu kos, dobar rad  nogu ima skroz.

Sve u svemu sam odusevljen sa Smailagicem!

Smailagić se sve bolej kotira u NBA projekcijama, a da ne govorimo o Petruševu. Dobre vesti za našu koašrku. Ostaje nam da "privolimo" Nakića, pa da budemo baš "mirni" za sledeću deceniju.